Programa

Rugsėjo 26 d.
09:15-09:30 Registracija
09:30-11:00
Vilnius

Įvadas. Interesų derybos

Derybos: mokslas ir menas, derybų apibrėžimas. Kada derybos gali ir kada negali duoti naudos? Trys požiūriai į derybas: interesų, teisių ir galios. Pratybos.

Skirtumas tarp reikalavimų ir poreikių (interesų). Interesų derybų privalumai. Kodėl interesų derybos kartais baigiasi nesėkme? Kaip išeiti iš aklavietės ir pereiti prie konstruktyvių derybų? Ar kompromisas yra geriausia derybų baigtis? Galios derybų apibrėžimas, jų privalumai bei trūkumai. Kodėl mes nuolaidžiaujame? Kaip to išvengti? Pratybos.

11:00-11:15 Kavos pertrauka
11:15-12:45
Vilnius

Socialinis ir dalykinis susitarimas

Pasitikėjimo klausimas derybinėse situacijose. Kodėl ir kaip užmegzti santykius su kita derybų puse? Kaip palengvinti dalykinį susitarimą? Pratybos.​

12:45-13:30 Pietūs
13:30-15:00
Vilnius

Pasiruošimas deryboms. Psichologinis pasiruošimas

Informacijos, būtinos deryboms, rinkimas ir interpretacija. Savo norų ir poreikių įvertinimas. Kitos pusės reikalavimų ir poreikių įvertinimas. Derybų darbotvarkė: kaip tinkamai išdėstyti žingsnius? Pratybos.

Psichologinio pasiruošimo trūkumas – nesėkmingų derybų priežastis. Kaip pakeisti savo išankstines nuostatas, kad jos padėtų pasiekti derybų tikslus? Kaip atpažinti kitos pusės manipuliacijas? Kaip pasipriešinti psichologinio poveikio priemonėms? Geriausia alternatyva deryboms (BATNA) ir jos pateikimas kitai pusei. Kaip išlaikyti šaltakraujiškumą ir pasitikėjimą savimi derybų situacijose? Pratybos.

15:00-15:15 Kavos pertrauka
15:15 - 17.00
Vilnius

Derybų strategijos ir taktikos. Mokymų užbaigimas

Vienašalės derybų strategijos ir jų transformacija. Kaip pasirinkti tinkamas strategijas? Strateginės derybų klaidos. Kokios taktikos gali būti panaudojamos skirtingose derybų fazėse? „Akmeninės sienos“ ir jų apėjimas. Kaip išprovokuoti kitą pusę bendrauti ir pateikti informaciją? Kaip derybose savo naudai panaudoti skubinimą ir delsimą? Derybos dėl kainų ir nuolaidų: kaip pasiekti daugiau? Pratybos.

Seminaro medžiagos apibendrinimas. Tolesnių derybų įgūdžių tobulinimo veiksmų planas.

Pranešėjai
Pranešėjai

„Verslo žinios“ - galvojantiems savo galva