Lyderystė per istorijas (7 vakariniai susitikimai)

  • Išlavinsite tris įgūdžius: atidos, žmonių vertinimo ir sumanaus pasakojimo parinkimo ir konstravimo
  • Išmoksite rasti tam tikrai auditorijai tinkamiausią istoriją
  • Tyrinėsite svarbiausias istorijų pasakotojų kompetencijas
Gegužės 6 – liepos 1 d.
Vilniaus technologijų ir meno centras, Antakalnio g. 17, Vilnius

Apie mokymus

Pasak Harvardo profesoriaus Howard Gardner, istorijos yra vienintelis galingiausias ginklas lyderio arsenale. Tačiau kodėl tiek nedaug lyderių meistriškai pasitelkia istorijų pasakojimą savo misijai palengvinti?

Lyderystė yra bendruomenės gebėjimas nulemti savo ateitį. Bet kuris gali rinktis būti bet kurios komandos lyderiu, jei tik mato poreikį ir turi galimybių rasti bei pasakoti tinkamas istorijas. Istorija yra faktas, įvyniotas į emociją, skatinantis imtis pokyčio. Sumaniai atskleista tiesa. Ne pasaka. Ne fikcija. Trumpai išdėstyta, pritaikyta šiandienos įmonių kultūrai. Pasakoti lyderystės istorijas galima įgusti labiausiai lavinant tris įgūdžius:  1) atidos, 2) žmonių vertinimo ir 3) sumanaus pasakojimo parinkimo ir konstravimo.

  1. Atidos lavinimo reikia tam, kad lyderis (-ė) išmoktų sustoti ir aiškiai matyti tai, kas prieš akis. Puikių, bet dar nepapasakotų istorijų pėdsakai yra mūsų panosėje. Kvėpavimo stebėjimu grįstos atidos pratybos ženkliai išlavina įgūdį tiesiog pastebėti ir suvokti tiesą tokią, kokia ji yra. Pavyzdžiui, istorijomis lyderiai labai dažnai puoselėja vertybes, bet prieš pasakodami istorijas apie vertybes jie turi jas pastebėti darbuotojų elgesyje.
  2. Žmonių vertinimas padeda mums rasti mūsų auditorijai tinkamiausią istoriją. Mus motyvuoja pergalės. Laiminčios komandos gauna 5 kartus daugiau teigiamo grįžtamojo ryšio, nei ne tokios efektyvios. Žmogaus gebėjimų pripažinimas ir tikėjimas jo galimybėmis veikia itin stipriai. Prisiminkite Jums įstrigusią lyderystės istoriją – juk joje irgi vienaip ar kitaip atsiskleidžia tikėjimas žmogumi? Žmonių vertinimo pastanga įgalina mus geriau pastebėti jų potencialą ir atskleisti jį per istorijas.
  3. Sumanus pasakojimo parinkimas ir konstravimas būtinas, nes niekas neturi laiko klausytis visko apie viską. Mums skirs dvi – keturias minutes. Privalome iš visumos atrinkti svarbiausius nutikimus ir sukomponuoti juos strategine seka pagal Gustav Freytag dramos struktūrą ar Joseph Campbell monomito idėją.

Septynių susitikimų programa įgalins Jus tapti geresniu lyderystės istorijų pasakotoju. Reguliarių susitikimų metu tyrinėsime svarbiausias istorijų pasakotojų kompetencijas ir atliksime namų darbus, kurie padės atrasti paveikiausias lyderystės istorijas.

Grupėje Jūsų bus ne daugiau kaip 14.

Rytis Juozapavičius

Beveik du dešimtmečius padeda lyderiams lavinti komunikacijos įgūdžius. Rytis turi pokalbių laidų vedėjo ir NVO lyderio patirties. Vienuoliktus metus bendradarbiauja su tarptautine mokymų kompanija „FranklinCovey“. Pastaruosius kelerius metus Rytis yra vienas mėgstamiausių „Verslo žinių“ konferencijų pranešėjų.

Lektoriai

Rytis Juozapavičius
photo
Rytis Juozapavičius

Beveik du dešimtmečius padeda lyderiams lavinti komunikacijos įgūdžius. Rytis turi pokalbių laidų vedėjo ir NVO lyderio patirties. Vienuoliktus metus bendradarbiauja su tarptautine mokymų kompanija „FranklinCovey“. Pastaruosius kelerius metus Rytis yra vienas mėgstamiausių „Verslo žinių“ konferencijų pranešėjų.

Programa

16:00 - 19:00

Kas yra puiki lyderystės istorija?

Kodėl žmonės yra „istorijų gyvūnai“? Pasakų, mitų ir istorijų reikšmė žmogaus pasaulėvokoje. Šiuolaikinių istorijų stilius: aiškiai, trumpai ir konkrečiai. Pakartojimai ir dialogas istorijoms pagyvinti. Pastabumo svarba istorijos pasakotojui. Kokios atidos lavinimo pratybos gali padėti? Kaip išmokti labiau vertinti žmones?

16:00 - 18:00

Paradigmų istorijos

Paradigmų istorijos padeda pakeisti požiūrį. Jos išklibina galingus nuomonių pamatus ir atveria žmogaus protą naujai perspektyvai. Paradigmų istorijoms būdingas netikėtumas ir patikimumas - kaip juos sustiprinti mūsų istorijose?

16:00 - 18:00

Kibirkšties istorijos

Kaip istorijomis uždegti žmones noru keistis? Kaip lyderiai Kibirkšties istorijomis parodo, kur esame ir kur galėtume būti? Kaip surasti mums tinkamiausią Kibirkšties istoriją, kuri aiškiai nurodytų kelią, bet nežadėtų to, kas nebus įgyvendinta?

16:00 - 18:00

„Kas aš esu?“ istorijos

Kas aš esu? istorijomis kuriame pasitikėjimą atsiverdami ir išdrįsdami būti pažeidžiamais. Tai greičiausias ir patikimiausias būdas žmonėms susijungti. Šios istorijos paaiškina mūsų patirtį ir palengvina tarpusavio supratimą. Kaip išdrįsti pasakoti ir apie savo klaidas?

16:00 - 18:00

Vertybių istorijos

Vertybių istorijomis padedame žmonėms suprasti bendruomenės vertybes ir sustipriname įsipareigojimą jas puoselėti. Kaip organizacijoje ieškoti geriausius įsipareigojimo vertybėms pavyzdžius? Kaip vertybės istorijų rinkimą ir reguliarų pasakojimą pasitelkti kuriant organizacijos kultūrą?

16:00 - 18:00

Mokymo istorijos

Tokiomis istorijomis siekiame išmokyti teisingo elgesio. Geriausios suveikia net sunkią akimirką, kai mūsų žalingi įpročiai ir nesąmoningas elgesys skatina vėl pakartoti tą pačią klaidą. Kaip Mokymo istorijose išryškinti teisingo elgesio pasirinkimą?

16:00 - 18:00

Istorijų derlius

Susitikimas skirtas išklausyti visų programos dalyvių surinktoms geriausioms lyderystės istorijoms, pažangai įvertinti ir naujiems saviugdos tikslams išsikelti.

Kaina

Dalyvio mokestis 05 06

765 Eur

+ PVM Įprasta kaina 850 Eur

Šis dalyvio mokestis galioja iki balandžio 9 d.

„Verslo žinios“ - galvojantiems savo galva