PVM 0 proc. tarifo taikymo ypatumai ir verslo tikslai

  • Išmoksite atpažinti, kada atsiranda PVM 0 proc. tarifo taikymo rizika
  • Sužinosite, kokius dokumentus reikia turėti, norint taikyti 0 proc. PVM tarifą
  • Išmoksite atskirti savų prekių pervežimo sandorius į kitą ES valstybę nuo situacijų, kada atsiranda verslo tikslai; nuo to priklauso mokėtini mokesčiai
Spalio 12 d.

Viešbutis „Urbihop“, Ąžuolyno g. 7, Vilnius

Apie mokymus

Daug Lietuvoje veikiančių bendrovių savo gaminius eksportuoja į įvairiausias šalis visame pasaulyje. Tarptautinę prekybą vykdančios įmonės dažnai klientams taiko 0 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą. Taikyti tokį PVM tarifą jas spaudžia ir klientai, nes šiems tai naudinga. Tačiau prekių tiekimas, taikant 0 proc. tarifą turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Deja, įmonės į juos dažnai žiūri pro pirštus, nes bijo parasti užsakovus. Visa tai lemia, kad mūsų šalies įmonės patiria riziką, susijusią su 0 proc. tarifo taikymu – juk jos yra atsakingos prieš Valstybinę mokesčių inspekciją, kad tarifą pritaikys teisingai. Jei bendrovės PVM įstatymo reikalavimų nesilaiko, jos turi sumokėti ne tik nuo pardavimo 21 proc. pridėtinės vertės mokestį, bet ir delspinigius.

Dar vienas svarbus klausimas – prekių ar ilgalaikio turto pervežimas į kitas ES šalis verslo tikslais. Dažna, kad įmonės persiveža savo prekes ar ilgalaikį turtą į kitas ES valstybes verslo tikslais, nes ten turi padalinius ar sandėlius. Atsiranda situacijų, kai nuo tokių prekių persivežimų reikia susimokėti PVM Lietuvoje. Pasitaiko, kai įmonės tiesiog dėl nežinojimo nesumoka PVM, o vėliau, VMI pareikalavus, turi sumokėti ir mokesčius, ir delspinigius.

Jūs išmoksite:

  • Atpažinti, kada atsiranda PVM 0 proc. tarifo taikymo rizika
  • Kokius dokumentus reikia turėti, norint taikyti 0 proc. PVM tarifą
  • Kaip sumažinti PVM riziką, kai įrodantys dokumentai nėra surinkti pilnai
  • Atskirti savų prekių pervežimo sandorius į kitą ES valstybę ir kada atsiranda verslo tikslai, nes šiuo atveju reikia sumokėti Lietuvoje PVM nuo persivežtų prekių ar ilgalaikio turto į kitą ES valstybę, o kada tokios prievolės nėra.

Mokymų diena planuojama taip, kad liktų pakankamai laiko praktinėms užduotims ir konkrečių atvejų analizei.

Mokymuose pateikiama naujausia informacija.

Mokymus veda

Rokas Pečiulis, UAB „BDO apskaita ir auditas“ mokesčių konsultantas, turintis 7 metų darbo patirtį Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Prie BDO mokesčių konsultantų komandos jis prisijungė 2014 metais. Bendroves Rokas konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pajamų mokesčių klausimais. Jis taip pat atstovauja klientams, kilus ginčiams su mokesčių administratoriais. Rokas taip pat yra atsakingas už tai, kad klientų mokestinės deklaracijos VMI būtų pateikiamos laiku ir be klaidų, pagal galiojančius teisės aktus.

Lektoriai

Rokas Pečiulis
photo
Rokas Pečiulis
UAB „BDO apskaita ir auditas“ mokesčių konsultantas

Prie BDO mokesčių konsultantų komandos jis prisijungė 2014 metais. Bendroves Rokas konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pajamų mokesčių klausimais. Jis taip pat atstovauja klientams, kilus ginčiams su mokesčių administratoriais. Rokas taip pat yra atsakingas už tai, kad klientų mokestinės deklaracijos VMI būtų pateikiamos laiku ir be klaidų, pagal galiojančius teisės aktus.

Rokas Pečiulis
UAB „BDO apskaita ir auditas“ mokesčių konsultantas

Programa

09:15-09:30 Registracija
09:30-11:00

Prekių eksportas ir 0 proc. PVM

PVM įstatymo 41 straipsnis

Aptarsime prekių eksporto ir PVM 0 proc. tarifo taikymo ypatumus. Drauge nagrinėsime ir konkrečius pavyzdžius iš įmonių praktikos.

Kainos

Dalyvio mokestis

120 Eur

+ PVM 21%
Speciali kaina galioja iki rugsėjo 14 dienos.

Dalyvio mokestis

108 Eur

+ PVM 21%

Dalyvio mokestis

84 Eur

+ PVM 21% Įprasta kaina 120 Eur
Šis dalyvio mokestis galioja įmonėms, kurios yra pelniusios „Gazelė 2017“ vardą.
„Verslo žinios“ - galvojantiems savo galva