PVM apmokestinama ir neapmokestinama veikla

  • Suprasite, iš kokios veiklos pajamos priskiriamos prie PVM apmokestinamųjų pajamų ir kokios gautos pajamos yra priskiriamos prie PVM neapmokestinamųjų pajamų
  • Apskaičiuosite mišrumo koeficientą ir sužinosite, kokie yra jo taikymo ypatumai
  • Išsiaiškinsite, kada reikia taikyti mišrumo koeficientą per mėnesinę PVM deklaraciją
Lapkričio 9 d.
Vilnius

Apie mokymus

Įmonės, vykdančios kelias ekonomines veiklas, kurių vienos yra PVM apmokestinamos, o kitos - PVM neapmokestinamos, jeigu netaiko mišrumo koeficiento, susiduria su nemažais iššūkiais, nes joms reikia nuolat stebėti pajamų proporcijas ir jas prognozuoti į ateitį.

Mišrumo koeficientą taikančios bendrovės, tam tikrais atvejais, atlikus perskaičiavimus turi tikslinti PVM atskaitą. Tai irgi yra ganėtinai kėblu.

Įmonės turi nuolatos vertinti pirkimus ir suvokti, kurių pirkimų PVM gali traukti į atskaitą, kurių negali, o kuriuos turi teisę traukti tik pagal nustatytą mišrumo koeficientą.

Visi šie dalykai daro įtaką PVM atskaitai, vadinasi atskaičius daugiau PVM negu galima, atsiranda rizikos dėl tų sumų gražinimo į biudžetą kartu su delspinigiais.

Jūs išmoksite:

  • Suprasti, iš kokios veiklos pajamos priskiriamos prie PVM apmokestinamųjų pajamų ir kokios gautos pajamos yra priskiriamos prie PVM neapmokestinamųjų pajamų. Kurios iš šių minėtų pajamų turi įtakos PVM atskaitos koeficientui, kuris turi būti naudojamas atskaitant pirkimo PVM.
  • Kaip mišrumo koeficientas yra apskaičiuojamas. Kokias procedūras reikia atlikti, kad pradėtumėte taikyti mišrumo koeficientą. Kokie koeficiento taikymo ypatumai.
  • Kada yra būtina teikti metinę PVM deklaraciją. Kada reikia taikyti mišrumo koeficientą per mėnesinę PVM deklaraciją.

Mokymų dieną nagrinėsite šiuos klausimus:

  • Pajamos gautos iš PVM apmokestinamos veiklos
  • Pajamos gautos iš PVM neapmokestinamos veiklos
  • Mišrumo koeficiento apskaičiavimas bei taikymas.
  • Atvejai, kada pildoma PVM metinė deklaracija FR0516

Teoriją lektorius grindžia konkrečiais pavyzdžiais bei praktinėmis užduotimis.

Mokymus veda

Rokas Pečiulis, UAB „BDO apskaita ir auditas“ mokesčių konsultantas, turintis 7 metų darbo patirtį Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Prie BDO mokesčių konsultantų komandos jis prisijungė 2014 metais. Bendroves Rokas konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pajamų mokesčių klausimais. Jis taip pat atstovauja klientams, kilus ginčiams su mokesčių administratoriais. Rokas taip pat yra atsakingas už tai, kad klientų mokestinės deklaracijos VMI būtų pateikiamos laiku ir be klaidų, pagal galiojančius teisės aktus.

Lektoriai

Rokas Pečiulis
photo
Rokas Pečiulis
UAB „BDO apskaita ir auditas“ mokesčių konsultantas

UAB „BDO apskaita ir auditas“ mokesčių konsultantas, turintis 7 metų darbo patirtį Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Prie BDO mokesčių konsultantų komandos jis prisijungė 2014 metais. Bendroves Rokas konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pajamų mokesčių klausimais. Jis taip pat atstovauja klientams, kilus ginčiams su mokesčių administratoriais. Rokas taip pat yra atsakingas už tai, kad klientų mokestinės deklaracijos VMI būtų pateikiamos laiku ir be klaidų, pagal galiojančius teisės aktus.

Rokas Pečiulis
UAB „BDO apskaita ir auditas“ mokesčių konsultantas

Programa

09:15-09:30 Registracija
09:30-10:45

Pajamos, gautos iš PVM apmokestinamos ir neapmokestinamos veiklos

Drauge su lektoriumi nagrinėsite Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo straipsnius, apibrėžiančius pajamas, gautas iš PVM apmokestinamos ir neapmokestinamos veiklos. Aiškinsitės šių straipsnių taikymo ypatumus.

Kainos

Dalyvio mokestis

102 Eur

+ PVM 21% Įprasta kaina 120 Eur
Speciali kaina galioja iki spalio 5 dienos.

Dalyvio mokestis

96 Eur

+ PVM 21% Įprasta kaina 108 Eur
Ši kaina galioja, jei į mokymus registruojasi 2 ir daugiau dalyvių iš tos pačios įmonės iki spalio 5 dienos.

Dalyvio mokestis

84 Eur

+ PVM 21% Įprasta kaina 120 Eur
Šis dalyvio mokestis galioja įmonėms, kurios yra pelniusios „Gazelė 2017“ vardą.
„Verslo žinios“ - galvojantiems savo galva