Skolų išieškojimas užsienio rinkose

  • Sužinosite, kokie yra naujausi ES galiojantys instrumentai, kuriais įmonės gali naudotis, spręsdamos skolų klausimus
  • Nagrinėsite praktinius atvejus, kaip instrumentais naudotis konkrečiose situacijose
  • Išgirsite, kaip išieškoti skolas nepatiriant didelių kaštų
Spalio 24 d.
Viešbutis „Urbihop“, Ąžuolyno g. 7, Vilnius

Apie mokymus

Praktikoje pasitaiko, kad užsienio rinkose dirbančios Lietuvos įmonės susiduria su neatsiskaitymo problemomis. Dažniausiai tokie ginčai nepasiekia teismų dėl didelių sąnaudų, kalbos barjerų ir kitų priežasčių.

Ne visos bendrovės žino apie egzistuojančius alternatyvius teisminius kelius skoloms išieškoti. Pasirinkusios tinkamus ir pačius naujausius ES teisės aktų instrumentus, jos gerokai padidintų savo galimybes išieškoti tokias skolas efektyviai, nepatirdamos didelių kaštų ir neperžengdamos mūsų šalies ribų. Pavyzdžiui, Lietuvos eksportuotojai vis dar nesinaudoja europinio sąskaitos blokavimo įsakymo procedūromis, kurios galioja jau nuo 2017 m. pradžios.

Mokymuose lektoriai pateiks:

  • Išsamią informaciją apie galiojančius naujausius ES instrumentus, kuriais įmonės gali efektyviai naudotis, sręsdamos skolų klausimus ir Lietuvos teismuose
  • Praktinių atvejų, kaip instrumentais naudotis konkrečiose situacijose (case analysis)
  • Praktinių patarimų, kokius pirmuosius veiksmus atlikti, nuo ko pradėti, kad įmonėms prieinami instrumentai būtų efektyviai naudojami.

Renkame daugiausiai 20 dalyvių. Mokymų dalyviams išduodamas sertifikatas.

Miroslav Nosevič

advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partneris. Jis turi daugiau kaip 18 metų teisminių ginčų ir tarptautinio arbitražo patirtį. Jo specializacija – tarptautinis bylinėjimasis, teismų ir arbitražo sprendimų pripažinimas ir vykdymas. Miroslav taip pat veikia kaip arbitras ir teisinis patarėjas tarptautiniuose ir vidaus arbitražuose pagal ICC, SCC, UNCITRAL ad hoc ir Vilniaus komercinio arbitražo teismo arbitražo taisykles.

Simona Budreikaitė

advokatų kontoros „Ellex Valiunas“  teisininkė. Simona Budreikaitė yra ginčų sprendimo praktikos grupės teisininkė, sukaupusi daugiau nei 4-ių metų teisinio darbo patirtį komercinių teisminių ginčų, įmonių ir intelektinės nuosavybės teisės srityse dar studijų universitete metu. Simonos specializacija apima procesinių dokumentų rengimą nacionalinių ir tarptautinių ginčų sutarčių, deliktų, bendrovių teisės, nemokumo, taip pat komercinių paslapčių apsaugos ir nesąžiningos konkurencijos klausimais. 

Lektoriai

Miroslav Nosevič
photo
Miroslav Nosevič
Advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partneris

Miroslav turi daugiau kaip 18 metų teisminių ginčų ir tarptautinio arbitražo patirtį. Jo specializacija – tarptautinis bylinėjimasis, teismų ir arbitražo sprendimų pripažinimas ir vykdymas. Miroslav taip pat veikia kaip arbitras ir teisinis patarėjas tarptautiniuose ir vidaus arbitražuose pagal ICC, SCC, UNCITRAL ad hoc ir Vilniaus komercinio arbitražo teismo arbitražo taisykles.

Miroslav Nosevič
Advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partneris
Simona Budreikaitė
photo
Simona Budreikaitė
Advokatų kontoros „Ellex Valiunas“  teisininkė

Simona Budreikaitė yra ginčų sprendimo praktikos grupės teisininkė, sukaupusi daugiau nei 4-ių metų teisinio darbo patirtį komercinių teisminių ginčų, įmonių ir intelektinės nuosavybės teisės srityse dar studijų universitete metu. Simonos specializacija apima procesinių dokumentų rengimą nacionalinių ir tarptautinių ginčų sutarčių, deliktų, bendrovių teisės, nemokumo, taip pat komercinių paslapčių apsaugos ir nesąžiningos konkurencijos klausimais. 

Simona Budreikaitė
Advokatų kontoros „Ellex Valiunas“  teisininkė

Programa

09:00-09:30 Registracija
09:30-09:45

Įžanga. Apie ką verta pagalvoti, prieš skolinant pinigus

„Verslo žinios“ - galvojantiems savo galva