Skolų išieškojimas užsienio rinkose

  • Sužinosite, kokie yra naujausi ES galiojantys instrumentai, kuriais įmonės gali efektyviai naudotis, sręsdamos skolų klausimus ir Lietuvos teismuose
  • Nagrinėsite praktinius atvejus, kaip instrumentais naudotis konkrečiose situacijose (case analysis)
  • Gausite praktinių patarimų, kokius pirmuosius veiksmus atlikti, nuo ko pradėti, kad įmonėms prieinami skolų išieškojimo instrumentai būtų efektyviai naudojami
Spalio 5 d., 9:30-13:00

Viešbutis „Urbihop“, Ąžuolyno g. 7, Vilnius

Apie mokymus

Praktikoje pasitaiko, kad užsienio rinkose dirbančios Lietuvos įmonės susiduria su neatsiskaitymo problemomis. Dažniausiai tokie ginčai nepasiekia teismų dėl didelių sąnaudų, kalbos barjerų ir kitų priežasčių.

Ne visos bendrovės žino apie egzistuojančius alternatyvius teisminius kelius skoloms išieškoti. Pasirinkusios tinkamus ir pačius naujausius ES teisės aktų instrumentus, jos gerokai padidintų savo galimybes išieškoti tokias skolas efektyviai, nepatirdamos didelių kaštų ir neperžengdamos mūsų šalies ribų. Pavyzdžiui, Lietuvos eksportuotojai vis dar nesinaudoja europinio sąskaitos blokavimo įsakymo procedūromis, kurios galioja jau nuo 2017 m. pradžios.

Mokymuose lektoriai pateiks:

  • Išsamią informaciją apie galiojančius naujausius ES instrumentus, kuriais įmonės gali efektyviai naudotis, sręsdamos skolų klausimus ir Lietuvos teismuose
  • Praktinių atvejų, kaip instrumentais naudotis konkrečiose situacijose (case analysis)
  • Praktinių patarimų, kokius pirmuosius veiksmus atlikti, nuo ko pradėti, kad įmonėms prieinami instrumentai būtų efektyviai naudojami.

Renkame daugiausiai 20 dalyvių.

Miroslav Nosevič

advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ asocijuotasis partneris. Jis turi daugiau kaip 18 metų teisminių ginčų ir tarptautinio arbitražo patirtį. Jo specializacija – tarptautinis bylinėjimasis, teismų ir arbitražo sprendimų pripažinimas ir vykdymas. Miroslav taip pat veikia kaip arbitras ir teisinis patarėjas tarptautiniuose ir vidaus arbitražuose pagal ICC, SCC, UNCITRAL ad hoc ir Vilniaus komercinio arbitražo teismo arbitražo taisykles.

Agnė Kisieliauskaitė

advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ advokatė. Agnė specializuojasi ES teisėje ir ES civiliniame procese. Ji yra sukaupusi vertingos patirties komercinio bylinėjimosi ir ES teisės srityse, įskaitant skundų Europos Komisijai ir prašymų kreiptis į ES Teisingumo Teismą rengimą bei atstovimą klientams ginčuose dėl ES teisės klausimų. Agnė taip pat rengia straipsnius ir publikacijas įvairiomis Europos Sąjungos teisės temomis.

Lektoriai

Miroslav Nosevič
photo
Miroslav Nosevič
advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ asocijuotasis partneris

Miroslav turi daugiau kaip 18 metų teisminių ginčų ir tarptautinio arbitražo patirtį. Jo specializacija – tarptautinis bylinėjimasis, teismų ir arbitražo sprendimų pripažinimas ir vykdymas. Miroslav taip pat veikia kaip arbitras ir teisinis patarėjas tarptautiniuose ir vidaus arbitražuose pagal ICC, SCC, UNCITRAL ad hoc ir Vilniaus komercinio arbitražo teismo arbitražo taisykles.

Miroslav Nosevič
advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ asocijuotasis partneris
Agnė Kisieliauskaitė
photo
Agnė Kisieliauskaitė
advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partnerė, arbitrė

Advokatė turi daugiau nei 20 metų patirties teisminių ginčų sprendime ir atstovavimo klientams tarptautinio ir nacionalinio arbitražo procesuose, vykstančiuose pagal ICC, SCC, FCCC, CCIG, LCIA, UNCITRAL ad hoc arbitražo reglamentus ir Vilniaus komercinio arbitražo teismo procedūros reglamentą.

Agnė Kisieliauskaitė
advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partnerė, arbitrė

Programa

09:00-09:30 Registracija
09:30-09:45

Įžanga. Apie ką verta pagalvoti, prieš skolinant pinigus

„Verslo žinios“ - galvojantiems savo galva