Nuo 2024 m. sausio 1 d. pradėjo galioti Europos tvarumo atskaitomybės standartai (toliau –ETAS). Lietuvai perkėlus Bendrovių tvarumo atskaitomybės direktyvos (angl. CSRD, toliau – BTAD) nuostatas į nacionalinius teisės aktus, buvo nustatytas laipsninis reikalavimų taikymas ir numatytos įmonių kategorijos, kurioms tvarumo ataskaitų teikimo reikalavimai tampa privalomais. Didelės biržinės įmonės, kurių vertybiniais popieriais leista prekiauti reguliuojamoje rinkoje, draudimo įmonės ir bankai, kurių vidutinis darbuotojų skaičius viršija 500, bus pirmosios įmonės Lietuvoje, kurios ataskaitas rengs ir tvarumo informaciją pagal ETAS atskleis jau už 2024 metus.
Už 2025 m. informaciją turės teikti visos didelės įmonės ar jų grupės, kurios atitinka 2 iš 3 rodiklių (metinės grynosios pajamos >50 mln. Eur, balansinis turtas >25mln. Eur, darbuotojų skaičius >250).
Mokymuose:
- Susipažinsite su Bendrovių tvarumo atskaitomybės direktyvos (BTAD) reikalavimais, perkeltais į nacionalinius teisės aktus ir sužinosite, kaip keisis tvarumo reguliavimas Lietuvoje. Kokioms įmonėms bus taikomi tvarumo reikalavimai? Kada taikomos išimtys?
- Gilinsitės į naujuosius Europos tvarumo atskaitomybės standartus (ETAS). Sužinosite, kaip atlikti dvejopo reikšmingumo vertinimą, kaip vertinti ne tik įmonės vykdomą veiklą, bet ir vertės grandinę, atsižvelgti į suinteresuotųjų subjektų lūkesčius.
- Įgysite žinių, kokie reikalavimai taikomi įmonių (ar jų grupių) veikloms pagal Taksonomijos reglamento nuostatas ir kaip pritaikyti taksonomijoje numatytus reikalavimus, kuriant įmonės tvaraus verslo strategijas.
- Susipažinsite su Europos vieno elektroninio ataskaitų teikimo formato reikalavimais.
- Ne tik įgysite žinių, kurių jums prireiks ruošiant įmonės tvarumo ataskaitą, bet ir kokios informacijos prašys auditoriai (nepriklausomi užtikrintojai), atlikdami tvarumo informacijos užtikrinimą.
Mokymuose jūsų bus ne daugiau kaip 14, turėsite galimybę užduoti klausimus ir aktyviai diskutuoti.