Komercinio NT verslo pirkimas ir pardavimas: teisiniai ir praktiniai aspektai

 • Kaip padidinti komercinio NT vertę, ją „užfiksuoti“ bei tinkamai „įpakuoti“ ir pasiūlyti rinkai už geriausią kainą?
 • Kokią sandorio formą pasirinkti – verslo pardavimas, NT pardavimas ar įmonės, turinčios NT, akcijų pardavimas?
 • Kokius klausimus užduoti pirkėjui ir kokių garantijų paprašyti?
 • Kas sandorio sutartyje svarbu pirkėjui ir pardavėjui?
Rugsėjo 24 d.
„Technopolis“, V. Gerulaičio g. 10, Vilnius

Apie mokymus

Didžiausią komercinio NT vertės dalį sudaro jo generuojamos pajamos, jų istorija ir stabilumas. Kokie NT ir jo pajamų bei sąnaudų parametrai daro įtaką komercinio NT vertei, kaip ją padidinti ir „užfiksuoti“ bei tinkamai „įpakuoti“ ir pasiūlyti rinkai už geriausią kainą? Kaip tinkamai pasiruošti pardavimo (ar pirkimo) procesui ir jį suvaldyti?

Kokius namų darbus turime ir galime padaryti, kad sandoris būtų optimaliai apmokestinamas, įskaitant ir pardavėjo kapitalo grąžos apmokestinimą? Kokių mokestinių „banano žievių“ nereikėtų palikti?

Šie praktiniai mokymai padės atsakyti į svarbiausius komercinio NT pardavimo proceso ir jo valdymo klausimus, numatyti galimas pardavimo teisines ir mokestines rizikas ir pasirinkti tinkamą sandorio formą bei priemones rizikoms suvaldyti, jas maksimaliai sumažinti bei užtikrinti didžiausias galimas pajamas iš tokio sandorio.

Mokymuose:

 • Kaip tinkamai pasiruošti komercinio NT pardavimo procesui? Kokius veiksmus būtina atlikti tam, kad parduodamo turto sukurta vertė būtų tinkamai „įpakuota“ ir pirkėjui atrodytų patraukliausiai?
 • Kokią sandorio formą pasirinkti – verslo pardavimas, NT pardavimas ar įmonės, turinčios NT, akcijų pardavimas? Ar sandorio formos pasirinkimas įtakoja sandorio ir jo pajamų apmokestinimą?
 • Kokias mokestinius NT verslo ir paties sandorio dedamąsias reikia įvertinti ruošiantis pardavimo/ pirkimo sandoriui?
 • Ko iš jūsų pardavimo proceso metu tikėsis profesionalus (patyręs) pirkėjas? Ko pardavimo procese jūs galite reikalauti iš pirkėjo?
 • Kokie dažniausi nesutarimai kyla tarp pardavėjo ir pirkėjo pardavimo proceso metu, kurie gali ištęsti sandorio įvykdymo laiką arba sumažinti galimybę sėkmingai sandorio pabaigai?

Šie mokymai yra skirti esamiems ir būsimiems investuotojams į komercinį NT (administracinės, prekybos, sandėliavimo, „stock-office’o“ ir kitos paskirties turtą) – tiek pirkėjams, tiek pardavėjams ar jų patarėjams – kurie nori pasisemti praktinės patirties ir pasirengti instrumentus, padėsiančius pasiruošti sandoriui ir spręsti sandorio metu kylančius teisinius ir mokestinius klausimus, o taip pat – maksimaliai sumažinti ar apriboti sandorio ir investicijos rizikas.

Mokymus veda

Advokatas Kęstutis Adamonis, teisės firmos „Sorainen“ partneris bei regioninės Nekilnojamojo turto praktikos grupės vadovas. Per paskutinius 15 metų Kęstutis Adamonis padėjo didžiausiems ir sėkmingiausiems Baltijos šalių investuotojams sudarant apie 100 komercinio NT pirkimo ir pardavimo sandorių, kurių bendra vertė siekia apie 2,5 milijardo eurų.

Indrė Ščeponienė, teisės firmos „Sorainen“ partnerė ir regioninės Mokesčių praktikos grupės viena iš vadovių. Konsultuoja klientus įvairiais tiesioginių ir netiesioginių mokesčių klausimais. Indrė klientų ypač vertinama dėl savo derybinių gebėjimų bei argumentuotos pozicijos, atstovaujant jų interesams kontrolės veiksmų metu ir mokestiniuose ginčuose. 

Lektoriai

photo
Kęstutis Adamonis
Teisės firmos „Sorainen“ partneris bei regioninės Nekilnojamojo turto praktikos grupės vadovas

„Sorainen“ partneris. Vadovauja Nekilnojamojo turto ir statybų komandai Baltijos šalyse ir Baltarusijoje. Nekilnojamojo turto sritimi ir sandoriais Kęstutis susidomėjo prieš 15 metų, kai regione buvo pradėti vystyti pirmieji komerciniai, pinigų srautus generuojantys nekilnojamojo turto projektai. Nuo tada Kęstutis konsultavo ir koordinavo virš 50 stambių komercinės nuosavybės nekilnojamojo turto sandorių, kurių bendra vertė siekia virš 2,5 milijardų eurų.

Kęstutis dažnai konsultuoja savininkus ir nuomininkus dėl didelės vertės komercinės nuomos sutarčių. Vien 2015–2018 m. „Sorainen“ NT komanda konsultavo išnuomojant komercinio nekilnojamojo turto, kurio bendras plotas siekia virš 250 tūkstančių m2.

Teisės firmos „Sorainen“ partneris bei regioninės Nekilnojamojo turto praktikos grupės vadovas
photo
Indrė Ščeponienė
„Sorainen“ partnerė ir regioninės Mokesčių praktikos grupės viena iš vadovių

„Sorainen“ partnerė ir regioninės Mokesčių praktikos grupės viena iš vadovių

Programa

9.30–11.00

Komercinio NT vertė ir jos „pakuotė“

 • Turto vertė ir jos dedamosios – ką perkam ar parduodam?
 • Sandorių formos, jų pliusai ir minusai – kaip tinkamai pasirinkti?
 • Sandorio formų finansiniai ir mokestiniai aspektai – kaip nelikti skolingu?
 • Turto vertės transformacija į akcijų ar verslo kainą – kaip tinkamai „supakuoti“?
 • Pasiruošimas turto pirkimui ar pardavimui – „9 kartus pamatuok, 10 kartą pjauk“
11.00–11.15 Kavos pertrauka

Kaina

Dalyvio mokestis

392 Eur
+ PVM Įprasta kaina 560 Eur

Šis dalyvio mokestis galioja iki liepos 10 d.

„Verslo žinios“ - galvojantiems savo galva